Autor receptúr

30+ rokov vedy a výskumu

Dr. Tomáš Dobránsky je známy ako neurovedec zaoberajúci sa signálnymi dráhami a reguláciami kognitívnych funkcií v mozgu človeka, dlhoročne pôsobiaci v London, Ontario v Kanade.

Kombináciou svojich vedomostí a entuziazmu pre kávu prichádza s novými unikátnymi receptúrami. Po jeho v Severnej Amerike a Európe dobre známej Cafézii, kde sú eliminované negatívne účinky kofeínu, sa rozhodol zostaviť ešte niekoľko ďalších kávovo-bylinných zmesí.

Nakoľko sa dlhoročne venuje aj pomoci ľuďom s ich zdravotnými problémami prostredníctvom nastavenia stravovacieho plánu, rozhodol sa ľuďom s určitými diagnózami alebo problémami dopriať ich obľúbený kávový nápoj s blahodárnymi účinkami, napomáhajúcimi riešiť ich každodenné problémy.

 

A ako popisuje vlastné kávy zo svojho vedeckého pohľadu on sám?
“Čerpajme poznatky z minulosti. Už tam boli byliny každodennou súčasťou zdravého bytia.”

Dr. Tomáš Dobránsky

Specialty coffee

Trávenie

Silice, horčiny a triesloviny puškvorca, ako aj púpavy a horca, doplnené trieslovinami, asparagínom a betaínom ibišu lekárskeho, majú aj v minimálnych koncentráciách ukľudňujúci účinok, ale zároveň aj účinok podporujúci trávenie a stimulujúci funkciu pankreasu a žlčníka.
V kombinácii s kávou, tieto byliny umocňujú jej antioxidačné vlastnosti a zvýrazňujú pôžitok z pitia kávy po jedle.

Myseľ & nálada

Priestor pre spracovanie myšlienky, pocitu, prípadne pre správnu voľbu ďalšieho kroku, záleží veľmi často od momentálnej metabolickej polohy kognitívnej oblasti ľudského mozgu. Často si dáme kávu, ktorá nám dodá energiu a veríme, že aj to správne nasmerovanie v čomkoľvek, čomu sa práve venujeme. Kombináciou a presným nastavením účinných látok bylín uvedenej kávy však vieme veľmi cielene nasmerovať kognitívne prepojenia tak, aby sme nepociťovali akúkoľvek metabolickú záťaž kofeínu, a tak využili len tú dobrú, podpornú vlastnosť tohto kvalitného a myseľ podporujúceho nápoja.

Komfort

Imunitná rovnováha človeka závisí od mnohých faktorov. Najdôležitejším prvkom v spleti odpovedajúcich signálnych momentov je priama a účinná komunikácia hrubého čreva a mozgu. Jemnou, ale zároveň účinnou, podporou metabolizmu hrubého čreva vieme nasmerovať celkovú imunitnú homeostázu tým správnym smerom. Komfort konca tráviaceho traktu a centrálnej nervovej sústavy sú priamymi ukazovateľmi funkčnosti metabolizmom a kvality života ľudí. A to sa nám – opierajúc sa aj o odozvy konzumentov uvedeného produktu – pri tomto produkte podarilo.
Nákupný košík