O spoločnosti

Náš cieľ:
Cieľ spoločnosti Healtern je jednoduchý:
Priniesť ľuďom niečo originálne, kvalitné, chutné a účinné.

Myšlienka, priniesť svetu ďalšiu receptúru kombinácie výberovej kávy s prímesou minimálneho množstva bylín v presnom pomere, a to za účelom dosiahnutia unikátnych účinkov v šálke kávy, existovala už dávnejšie. Čas na jej realizáciu však prišiel práve teraz.


Tých, ktorí sa podieľali na manifestácii tohto projektu nie je veľa, no spája nás odhodlanosť, húževnatosť, zmysel pre svedomitú prácu a detaily. Každý z nás pridal do šálky Healtern Specialty Coffee know-how zo svojho odboru, výsledkom čoho sú produkty s unikátnymi vlastnosťami. Obsahujú odbornosť, dôvtip a precíznosť, ako aj trochu sarkazmu a zmyslu pre humor.

Za vznik kávy novej generácie a to, že sa dostala až k vám vďačíme práve im!

O nás alebo ako to celé vzniklo:

Každý z nás je odborníkom v inej v oblasti, každý robí to, čo ho baví,
to v čom je dobrý a v čom chce ďalej rozvíjať svoj potenciál.

Od myšlienky k balíčkom

Hlavným organizátorom projektu je Barbara Kantorová, pôvodne dlhoročná reprezentantka SR v zjazdovom lyžovaní, 2-násobná olympionička, ktorá viac-krát bodovala aj v pretekoch svetového pohára.

So vzdelaním v odbore fyzioterapia a nadšením pre správnu stravu a zdravý životný štýl premietla svoje nazbierané skúsenosti z rôznych sfér a častí sveta do projektu Healtern Specialty coffee. Jej obľubou sú výzvy a neobmedzené možnosti realizácie, ktoré len napojila na svoj zmysel pre systematickú a svedomitú prácu. Vďaka tomu sa myšlienka o výnimočnej káve stala balíčkom Healtern Specialty coffee. 

Receptúry

Jedným z prvých krokov celého Healtern-diania (vtedy to bolo ešte len dianie) bol vznik originálnych receptúr kávy s prímesou malého množstva bylín, za účelom dosiahnutia určitých pozitívnych účinkov na ľudský organizmus.

Táto časť patrí do réžie Dr. Tomáša Dobránskeho, neurovedca pôsobiaceho v London, Ontario v Kanade. Okrem vynikania v oblastiach signálnych dráh a neurotransmisie, entrópie alebo protilátok, ktorým len málokto naozaj rozumie, vytvoril profesor aj niečo na prvý pohľad jednoduchšie. Tri druhy kávy s pozitívnymi účinkami na rôzne oblasti ľudského organizmu, za čiastočnej eliminácie negatívnych účinkov kofeínu.

Viac o Dr. Tomášovi Dobránskom nájde v našom vedeckom kútiku.

Odbornosť vo svete kávy

Nakoľko by bola škoda tieto receptúry nechať zapadnúť prachom, napojili sme ich na odborníkov v kávovom svete.

Pani Mgr. Veronika Kečkešová, dlhoročne pôsobiaca vo svete kávy postupne na rôznych pozíciách: ako baristka – champion, porotkyňa na baristických súťažiach, Q – grader, SCA dobrovoľníčka, v súčasnosti pracuje aj ako kontrolórka kvality a predaja pre kávovú spoločnosť vo Švajčiarsku. V procese nám veľmi pomohla s výberom kávových zŕn prostredníctvom coffee cupping a jej skúseností s chuťou kávy, kontrolou kvality zakúpených zŕn a tiež nás pravidelne informuje o novinkách vo svete kávy.

Praženie

Poznáte ľudí, ktorí nepotrebujú divákov, slávu ani luxus, ale zato majú správne nadšenie a vášeň pre svoju prácu?

Presne takého sme našli v Spojka Roastery. Viktor miluje prácu s kávou a nakoľko sa jej venuje už dlhé roky, je to poznať aj na jeho pražení. Voľba toho najvhodnejšieho odtieňa praženia, ako aj dosiahnutie vyváženej chuti medzi kyslosťou, horkosťou a sladkosťou s ovocnými tónmi pre neho nepredstavuje žiaden problém. Za jeho skúsenosti, nadšenie a ochotu sme mu naozaj vďační.  

Grafika a dizajn

O dizajn spoločnosti sa postaral pán Samuel Kušnír. Za prepojenie hlavnej myšlienky spoločnosti s jej názvom, logom, farbami a celkovým dizajnom je v spolupráci s nami zodpovedný on. Vyvoláva vo vás náš dizajn pozitívne emócie? Napríklad prepojenie prírody, zdravia a radosti s cestou k celkovému well-being človeka? Skvelé! Za to všetko vďačíme práve jemu.

Ilustrácie

Pre presné ilustrácie účinkov našich káv na baleniach sme si vybrali schopnosti umelca. Stretli ste sa už s niekým, komu ste len ťažko vedeli presne vysvetliť, čo od neho požadujete a on to dokázal dokonale vystihnúť tromi minimalistickými kresbami? Nuž, tu ďakujeme pánovi Vajsábelovi za jeho schopnosti umelca, estetické cítenie aj ochotu plniť požiadavky zadania. Potrebujete niečo ilustrovať? Vrelo Vám odporúčame práve jeho.

Online svet

Online svet? No problem! Tu je naším expertom Erika Blažejová, okrem iného so zahraničným vzdelaním v oblasti líderstva a manažmentu, v súčasnosti pracujúca ako freelancer pre viacero zahraničných firiem a tiež študentka Digitálnej univerzity. U nás riadi, koriguje a má na starosti všetko, čo o Healtern káve našim pričinením nájdete v online svete.

Za pomoc, všeobecnú podporu, užitočné informácie, poznatky aj názory však ďakujeme mnohým ďalším.

Dostali ste chuť na kávu?

Hodnoty spoločnosti

Prínos

Pomoc ľuďom v ich každodenných situáciách. Spôsob, ako im spríjemniť deň a urobiť ho veselším.

Férovosť

Berieme ohľad jeden na druhého. Pre spoluprácu vnútri spoločnosti aj s našimi partnermi je pre nás dôležitá otvorenosť a hľadanie cesty, ako naplniť ciele všetkých.

Kvalita

Je prítomná v každom našom kroku. Od výberu kávových zŕn, cez ich praženie a precíznu prípravu každého balíčka až po jeho doručenie k vám, sú pravidlá procesu nastavené za účelom dosiahnutia tej najvyššej kvality.

Inovácia vychádzajúca z prírody

Receptúry sú založené na sile prírody, ku ktorej máme tú najväčšiu úctu. Produkty sú 100% naturálne, bez GMO, neobsahujú farbivá ani konzervanty. Rovnako nám záleží na BIO kvalite kávových zŕn a bylín, na pestovanie ktorých sa nepoužívajú umelé hnojivá ani pesticídy.

Záruka prémiovej značky

Unavujú vás reklamy na výrobky, ktorých účinky sú v porovnaní s tými v reklame minimálne? Nás tiež! Preto sme sa rozhodli obohatiť náš aj zahraničný trh o výrobky novej generácie.

Nákupný košík