Keď šálka kávy prináša zázraky… alebo ako si zvýšiť svoju psychickú pracovnú výkonnosť

„Celá táto healthy – kávová – vec je šialená,“ rozmýšľala som neskoro poobede hrbiac sa nad laptopom. Celodenný prieskum možností výroby a predaja novodobého kávového produktu s pridanou hodnotou ma vyčerpal. Na svete je predsa dosť káv, netreba tam ďalšiu. No niečo malé mi stále hovorilo: Tieto receptúry nie sú obyčajné, sú v úplne inej kategórii ako samostatná čistá káva. 

Nechápte ma zle, obľubujem lahodnú kávu, ak je samozrejme patričnej kvality a primeranej prípravy. 

„Nechám to na dnes tak,“ rozhodla som sa. Vrátim sa k svojmu „to do list“ zajtra. 

Na ďalší deň prebehla ranná rutina, tréning s vlčiakom a nato som si zasa neochotne sadla k počítaču. V ten deň som si konečne chcela pripraviť kávu Myseľ & nálada, nakoľko moja prvá ochutnávka a pozorovanie účinkov tohto druhu bolo dosť narýchlo. Napriek nespochybniteľnému vedeckému podkladu receptúr som bola sama zvedavá, ako budem účinky pociťovať sama na sebe. Od istého času sa totiž radšej spolieham na vlastnú skúsenosť, ako na to, čo niekto povedal. 

„To je ale dobrá káva,“ pomyslela som si, aj keď boli byliny namiešané s bežne dostupnou nevýberovou kávou. Užila som si chvíľku pohody na niekoľko hltov espressa a išlo sa na to. 

Jeden telefonát, druhý telefonát, dlhodobý plán spoločnosti, dôležité rozhodovania o tom kde začať, aké potrebné kroky podniknúť, s akými odborníkmi sa v niektorých veciach poradiť. Odchádzajúce e-maily sa striedali s úspešnými telefonátmi a na obed som zrazu zistila, že som ďaleko predbehla svoj „to do list“. Nie len, že som urobila pár rozhodnutí, ktoré som odkladala, vyradila som niekoľko nepotrebných tém, ktorými som sa pred tým zaoberala a strácala nimi čas. Išlo mi to všetko akosi ľahko a veselo. Bonusom bolo aj niekoľko kreatívnych nápadov ohľadom grafiky a dizajnu pohľadom amatéra, ktoré prišli akoby sami od seba.  

Ťažko to vyjadriť slovami, poznáte ten pocit, keď sa akoby zaseknete a neviete ako ďalej? Nech je to práca, osobný život, dôležité alebo menej dôležité rozhodnutia… V ďalšom napredovaní vtedy človeku môžu brániť rôzne faktory: strach, obavy, únava, vyčerpanosť, pocit menejcennosti, hľadanie vinníkov za okamžitú situáciu, negatívne emócie alebo mnohé ďalšie. 

Moja skúsenosť bola jednoduchá: pocit ľahkosti, nadhľadu a bezstarostnosti. Myseľ akoby sa aktivovala na vyššiu úroveň fungovania. Akoby mi Healtern Myseľ & Nálada pomohla pracovať na tom, čo je dôležité a ignorovať to, čo nie. A to ma presvedčilo. Ak ľuďom tento nápoj v troch druhoch dokáže pomôcť tak, ako mne v ten deň, niet na čo čakať. 

Tak aká bude tá vaša skúsenosť? 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nákupný košík