Čo znamená „Healtern“ a ako to správne vysloviť 

Rozmýšľate nad tým, čo znamená „healtern“ a ako toto slovo správne vysloviť? Uvedomujeme si, že nie je úplne bežné, preto sme sa rozhodli vám vysvetliť jeho význam ako aj pomôcť s jeho výslovnosťou. 

Vedzte, že slovo „Healtern“ je anglického pôvodu a skladá sa z dvoch slov: z „heal“, teda uzdraviť alebo liečiť a „tern“, čo okrem iného znamená aj trojica. 

Slovo „Heal“ /hi:l/ v našom koncepte symbolizuje predovšetkým silu prírody a pozitívne účinky bylín na ľudský organizmus. Ďalším prepojením je výraz „heal“ a životný štýl – terapia prostredníctvom individuálneho nastavenia správnej stravy – Dr. Tomáša Dobránskeho, ktorá už pomohla stovkám ľudí. Práve on je tvorcom receptúr Healtern Specialty coffee.  

„Tern“ sa v britskej angličtine vyslovuje ako /tɜːn/, v americkej /tɜːrn/ a v jeho význame čísla tri sa nájde hádam každý – z hľadiska ľudovej symboliky, numerológie, prírodných, spoločenských alebo iných vied, z pohľadu rôznych náboženstiev alebo jednoducho pri pohľade na číslo, ktoré vám niečo pripomína. Pre nás toto číslo predstavuje tri bytosti, primárne vďaka ktorým táto káva vznikla a dostala sa medzi ľudí.  

Ako teda správne vysloviť celý názov? Jednoducho spojením: /hi:ltɜːn/ alebo /hi:ltɜːrn/. 

A po Slovensky? Najviac to bude pravdepodobne pripomínať /Híltrn/. Keď však ani to nebude fungovať, u nás často platí píš ako počuješ a teda aj naopak, prečítaj to, čo vidíš 😊 Ak sa teda niekto bude pýtať na kávu /Heltern/, bude mu odpustené a radi ho pohostíme. 

Teraz, keď viete ako správne pomenovať našu lahodnú kávu, neváhajte si to natrénovať a porozprávať o nej svojim blízkym, spomenúť ju medzi priateľmi alebo si ju jednoducho vychutnať v príjemnej spoločnosti.   

A teraz hor sa vybrať si svoj obľúbený druh Healtern Specialty Coffee. 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nákupný košík