FAQ

Pre všetkých milovníkov kávy. A tiež pre tých, ktorí si chcú v každodenných situáciách pomôcť šálkou kávy, ľudí obľubujúcich originalitu a kvalitu. Viac o špecifických účinkoch bylín v jednotlivých druhoch Healtern káv uvádzame v časti Naše kávy.

Je to kvôli našej legislatíve, ktorá nedovoľuje použitie extraktu ľubovníka bodkovaného v potravinách, zatiaľ čo jeho sypanú formu áno. Dr. Dobránsky však pohotovo našiel alternatívu v bylinách levanduľa a medovka, ktoré používame v extrakte pre zrnkovú formu v druhu Myseľ & nálada namiesto ľubovníka.
Nie. Zdraví ľudia sa tešia jej účinkom za účelom podpory, zlepšenia alebo originálnej stimulácie niektorých fyziologických pochodov v organizme. Tým, ktorí majú isté ťažkosti naopak môže napomôcť dostať sa do normálu.
Všeobecne áno. Mletá forma však môže máličko lepšie stimulovať kognitívne funkcie, zrnková viac napomáhať optimálnej relaxácii a lepšiemu spánku.
Tie prichádzajú spolu s povzbudivých účinkami kofeínu, tzn. do niekoľkých minút.
Nie. Healtern Specialty coffee je vhodná rovnako pre mužov ako aj pre ženy.
Áno, v plnom množstve ako pri klasickej káve. Byliny však zabezpečujú čiastočnú elimináciu jeho negatívnych účinkov, resp. jeho šetrnejšie podanie. Preto napr. druh Trávenie môžu konzumovať aj ľudia s histamínovou intoleranciou.
Odporúčame vtedy na niekoľko dní vymeniť naše kávy za klasickú a Healtern Specialty Coffee skúsiť opäť po niekoľkých dňoch. V tele totiž môže dochádzať k istej adaptácii na konzumáciu určitých zložiek Healtern kávy a pociťované účinky sa vtedy môžu javiť slabšie.
Nie. Naša káva neobsahuje nič nebezpečnejšie ako klasická káva. Ak však trpíte konkrétnou diagnózou, pri ktorej sa pitie kávy neodporúča, potom sa neváhajte o jej konzumácii poradiť s nami alebo s vašim lekárom.
Tento nápoj je nadizjanovaný tak, aby bol vhodný aj pre ľudí s určitými diagnózami. Vzhľadom na doposiaľ nedostatočné výskumy však nie sme oprávnení všetky jej tajomstvá uvádzať. Na základe našich skúseností sa však druhu Trávenie tešia ľudia napr. s ulceróznou kolitídou alebo Histamínovou intoleranciu, druhu Myseľ & nálada ľudia v úzkostiach, psychickej nepohode alebo so syndrómom vyhorenia, a druhu Komfort ľudia s nadmerným príjmom kalórií.
Nakoľko Healtern Specialty Coffee obsahuje kofeín, treba brať ohľad na túto zložku. Byliny sú v kávových zmesiach obsiahnuté v minimálnom množstve, takže nepredstavujú riziko predávkovania. Pri konzumácii v nadmernom množstve by skôr nastal problém s kofeínom a nie s bylinami. Neodporúčame však Healtern kávu (predovšetkým druh Myseľ & nálada) bujaro kombinovať s alkoholom a/alebo liekmi.
Tu je viacero možností. Môžete mať príliš zaťažený organizmus inými škodlivinami, pochádzajúcimi hlavne zo zlej stravy a životného štýlu. Vaše telo si vtedy sotva všimne jemné účinky prírodných zložiek, ale môže ísť aj o iné dôvody. Tu sa opäť odporúčame poradiť s nami, s odborníkmi na správnu výživu alebo vašim lekárom.
Opäť je to individuálne a záleží aj od druhu. Myseľ & nálada účinkuje podobne dlho a intenzitou ako kofeín, vplyv druhu Komfort môžete cítiť aj dlhšie.

Rozmýšľate v tejto nepriaznivej dobe nad obohatením svojho organizmu alebo mentálnou podporou? Skúste to pomocou chutnej kávy a vyberte si svoj obľúbený druh.

Všetky tri druhy Healtern Specialty Coffee – Trávenie, Myseľ & nálada alebo Komfort nájdete na našom e-shope.

Nákupný košík